E Tabela ve Nöbetçi Ecza Panosu Alana Siemens AS 180 Hediye
DOLAR: 2.69 TL
EURO: 2.90 TL

Klinik Kalite Veri Doğrulama Sistemi hakkında önemli duyuru

1 yıl önce
131 kez görüntülendi

Klinik Kalite Veri Doğrulama Sistemi hakkında önemli duyuru

Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından Klinik Kalite Veri Doğrulama Sistemi hakkında önemli duyuru yayımlandı.

ilindiği üzere Bakanlığımız Sağlık Bilgi Sisteminde (Sağlık.Net

aracılığı ile) kamu, üniversite ve özel hastanelerde ve aile sağlığı merkezlerinden veri toplanmaktadır ve bu veriler üzerinden Karar Destek Sistemi Raporları oluşturulmuştur. Verilen klinik hizmetlerin kalitesini iyiden mükemmele çıkarmak için bu veriler üzerinden Türkiye Klinik Kalite Programı çalışması başlamış bulunmaktadır.
Bu kapsamda yapılan çalışmalar ile Türkiye’de Klinik Kalitenin izlenmesi ve değerlendirilebilmesi için Klinik Kalite Veri Doğrulama Sistemi hazırlanmıştır. Program dahilinde altı (6) sağlık durumu (Diyabet, Gebelik Süreci ve Doğum, Diz Protezi Replasmanı, Kalça Protezi Replasmanı, Koroner Kalp Hastalığı, İnme) klinik kalite izlemine alınmıştır. Bu bağlamda bahsi geçen hastalıklar ve durumların izlemi için standartlar ve indikatörler belirlenmiştir.

01/10/2013 itibariyle Klinik Kalite Daire Başkanlığı’nca başlatılan KLİNİK KALİTE VERİ DOĞRULAMA SİSTEMİ için belirlenen validatörler tarafından kurumlar değerlendirilmeye tabii tutulacaktır. Bununla ilgili çalışmaların yapılabilmesi için kurumların anlaşmalı olduğu yazılım firmalarının ekte iletilen bilgileri her kurum için her kurumun kendi veri tabanlarından çekerek -2013 yılını içeren ilk 3(üç) ayı öncelikli olmak üzere , her bir ay için ayrı ayrı– hazırlamaları ve ilgili verileri validatörler geldiğinde validatörleri bekletmeden paylaşmaları beklenmektedir. Bahsi geçen konular için gerekli hazırlıkların ivedilikle yapılması ve önlemlerin alınması önem arz etmektedir.

Klinik Kalite Veri Doğrulama Sistemi hakkında önemli duyuru Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


− 3 = iki

Yukarı Çık