E Tabela ve Nöbetçi Ecza Panosu Alana Siemens AS 180 Hediye
DOLAR: 2.61 TL
EURO: 2.83 TL

OSMANİYE ECZACI ODASI

1 yıl önce
1.051 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

48.BÖLGE OSMANİYE ECZACI ODASI48.BÖLGE OSMANİYE ECZACI ODASI

50 yıldır Adana 4.Bölge Eczacılar Odası’na bağlı olarak görevini yürüten Osmaniye Eczacılar Temsilciliği ildeki eczacı sayısının 150′ye çıkmasının ardından oda statüsüne kavuştu. Karar Türkiye Eczacılar Odası’nın 36.Olağan Genel Kurulu’nda alındı. Bundan sonra faaliyetlerini Osmaniye 48. Bölge Eczacılar Odası adı ile yürütecek il eczacıları, oda hüviyetini almanın mutluluğunu yaşıyor.

Konu ile ilgili olarak oda binasında bir basın toplantısı düzenleyen Osmaniye Eczacılar Odası Başkanı Zeki Özgen, uzun süren bir mücadelenin ardından temsilcilik olarak faaliyet gösteren eczacıların artık oda olarak hizmet verecek olmasından dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Ülke genelinde 48. şubenin Osmaniye’de kurulduğunu aktaran Zeki Özgen, “Merkeze bağlı 61 eczacımızın yanı sıra ilçelerle birlikte 150 eczanemiz şu anda faaliyet gösteriyor. Ulaştığımız bu sayı genel kurulda görüşülerek oda onayı verildi. Bunun haklı gururunu yaşıyoruz.” dedi.

Türk Eczacıları Birliği 36.Olağan Kongresi’nin 13-16 Aralık 2007 tarihlerinde Ankara’da yapıldığını belirten Özgen şunları söyledi: “Bu seçimlerde Merkez heyeti ve diğer birimlerin seçimleri gerçekleşti. Türkiye genelinde 27 bin eczacının kayıtlı olduğu 47 eczacı odasının 293 delegesi önümüzdeki iki yıl bizleri temsil edecek meslektaşlarımızı seçtiler. T.E.B 36.Olağan Kongresi’nde Osmaniye İlinin yıllardır özlemini çektiği oda olma arzusu il genelinde 150 eczane sayısına ulaştığından genel kurulda onaylandı. 50 yılı aşkın 4.Bölge Adana Eczane Odası’na bağlı temsilcilik olarak çalıştık. Katkı veren şimdiki ve önceki yıllarda görev alan meslektaşlarıma teşekkür ederim.”

 

Başkan:
Ecz.Zeki ÖZGEN 

1952 Yılında Osmaniye doğumluyum.İlkokul, ortaokul ve lise eğitimimi     Osmaniye’de        tamamladıktan sonra Şubat 1975 yılında İstanbul Nişantaşı Eczacılık Yüksekokulu’nu    bitirdim.Aynı yılın Mart ayında Osmaniye’de Özgen Eczanesini açtım.Çeşitli Dernek ve Spor  Klüplerinde üyelik yaptım ve aktif olarak hizmet verdim.1984 yılında Osmaniye Spor’u  Amatör Kümeden alıp 2. Lige taşıyan ekipte Takım Genel Kaptanlığını ve Genel Yöneticilik  yaptım. Uzun yıllar farklı dönemlerde Osmaniye Eczacılar Temsilciliğini üzerime aldığım  bütün sorumluluklarla yerine getirip,4.Bölge Adana Eczacı Odası Büyük Kongre  delegeliği,Haysiyet Divanı,Denetleme Kurulu üyeliği yaptım. Evli bir kız ve bir erkek olmak üzere iki çocuk babasıyım.Görev aldığım her dönemde Osmaniye’nin Oda olma çalışmalarını her zaman ön planda tuttum.İlimiz 150 eczane sayısında ulaştığında 36. TEB Olağan Kongresinde Osmaniye’nin 48. Bölge Eczacı Odası olma kararı alındı. 5 kişilik Kurucu Yönetim Kurulu olarak TEB tarafından atandıktan sonra Odamızı 29-30 Mart 2008 tarihlerinde yaptığımız seçimli ilk Olağan Kongreye taşıdık.Seçimli kongremizde seçilerek 48. Bölge Osmaniye Eczacı Odası Başkanı oldum.

Mail: ozgen@osmaniyeeczaciodasi.org.tr


Genel Sekreter:
Ecz.Mehmet GÜL 

06.08.1978 Yılında Osmaniye İli Bahçe İlçesi Kaman Köyünde doğdum.İlk,Orta ve Lise Öğrenimimi Babamın Öğretmen olması nedeniyle Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde tamamladım.1995 Yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesini kazandım.1999 Yılında mezun oldum.1999 Yılında’da serbest Eczacı olarak Osmaniye’de Gül Eczanesini açtım.Askerliğimi İskenderun’da kısa dönem olarak yaptım.Evliyim ve iki Kızım var. Güneydoğu Uluslararası Sağlık Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesiyim. Aynı zamanda Osmaniye Sağlıkçılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanıyım.

Mail: gul@osmaniyeeczaciodasi.org.tr


Sayman:
Ecz.Sibel BİLİK 

1972 Osmaniye doğumluyum.1994 Yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunuyum.1995 yılından bu yana Hayat Eczanesi’nin sahibi ve mesul müdürüyüm. Evliyim 1 erkek ,1 kız olmak üzere 2 çocuk sahibiyim.

Mail: bilik@osmaniyeeczaciodasi.org.tr


Üye:
Ez.Mehmet METLİOĞLU

1963 Yılında Osmaniye İli Düziçi İlçesinde doğdum.İlk,Orta ve Lise Öğrenimini Düziçi’nde tamamladım.1983 Yılında Hatay M.K.Ü Eğitim Fakültesi’nden, 1987 Yılında Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun oldum.1989 Yılında Düziçi İlçesinde Serbest Eczacılık hayatına başladım.1995-2007 Yılları arasında 4.Bölge Adana Eczacı Odasına bağlı Düziçi İlçe Temsilciliği yaptım.Siyasi yaşamında aktif görevlerde bulundum. Atatürkcü Düşünce Derneği üyesim.Halen Düziçi İlçesinde Metlioğlu Eczanesi’nin sahibi ve Mesul Müdürü Evli ve iki Çocuk babasıyım.

Mail: metlioglu@osmaniyeeczaciodasi.org.tr


Üye:
Ecz. Hakan TEKMAN 

15/07/1969 Kadirli doğumluyum. İlköğretimi Adana’da, lise Öğrenimimi Kadirlide yaptıktan sonra İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldum.Nisan 1993’den beri Kadirli’de Tekman Eczanesi adı altında eczane eczacılığı yapmaktayım. 2007-2009 dönemlerinde Haysiyet üyeliği yaptım.

İLETİŞİM

Adres :
DR.DEVLET BAHÇELİ BULVARI 2.ETAP. EGM APT.KAT 2 NO:1 Osmaniye/Türkiye

Tel : 0 328 812 65 61
Fax : 0 328 812 65 42
E-Mail : irtibat@osmaniyeeczaciodasi.org.tr

OSMANİYE ECZACI ODASI Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


+ yedi = 10

Yukarı Çık